Žvaigždžių vaikų istorijos

13,35 

Jūsų rankose – knyga vaikams apie mūsų protėvius aisčius ir jų kelionę į Pažadėtąją žemę, kurioje dabar gyvename. Ji atsirado besigilinant į antropoteosofės Audronės Ilgevičienės studiją „Sakmė apie aisčius“; pavadinome ją „Žvaigždžių vaikų istorijos“; manome, jog šis pavadinimas tiksliausiai apibūdina knygos esmę.

Kam skirta ši knyga?

Knyga skirta 6–12 metų vaikams. Kita vertus, ji skirta bendram vaiko ir tėvų skaitymui. Būtų puiku, jeigu rastumėte laiko skaityti knygą kartu su vaiku, didžiąją skaitymo laiko dalį palikdami pokalbiui apie tai, ką perskaitėte. Tai akstinas kalbėti su vaiku apie tai, kas jam rūpi, apie tai, kas rūpi jums, apie tai, kas nekasdieniška. Apie įvairias paslaptis, apie kurias kalbėti niekada ne per anksti, bet labai dažnai – jau per vėlu.

Aprašymas

Rašant šią knygą, teko ne kartą atsakinėti į savo pačių vaikų klausimus apie aisčių žygį į šiaurę, jo prasmę, apie tai, kodėl tauta, kuriai, regis, nieko netrūko, leidosi į tolimą, pavojingą žygį ten, kur atšiauru ir šalta, kur nežinai, ką rasi ir kaip gyvensi. Jei ir jūs savo šeimoje turite vaikų, kuriems kyla klausimų apie gyvenimo prasmę, klausimų, kodėl jie gimė ir kokia jų paskirtis žemėje, šis leidinys gali būti labai vertingas.

Knygelės tikslas – pažvelgti į Audronės Ilgevičienės knygą „Sakmė apie aisčius“ mažųjų akimis. Siužetas vyksta ateityje. Išnyranti praeities išmintis įgyja kitokį apdarą ir formą, išlaikant nepakitusias amžinąsias vertybes. Tai iliustruoja subtiliai derantys įvairių laikotarpių kūriniai: M. K. Čiurlionio paveikslai, Audronės Ilgevičienės knygos „Sakmė apie aisčius“ tekstai – jos ištraukos ir knygos dailininkės Aidos Gečaitės iliustracijos.

Knygoje aptariami šie klausimai: „Kas yra tikrosios vertybės, o kas jomis tik dedasi?“ – „Iš kur stiprybės ir įkvėpimo semiasi mūsų tautos šviesuoliai?“ – „Ar meilė Tėvynei – vien suaugusiųjų reikalas?“ – „Ar verta Tėvynę mylėti?“

Nuoširdžiai dėkojame Audronei Ilgevičienei už knygas „Lietuvos šauksmas“ ir „Sakmė apie aisčius“, pažadinusias meilę Tėvynei ir pagarbą protėvių palikimui.

Nuoširdžiai dėkojame dailininkei Aidai Gečaitei už subtilius portretus, kuriais ji siekė perteikti išminties, drąsos, meilės archetipus, kad dar aiškiau būtų atskirta, jog Gėris ir Blogis – du skirtingi Keliai.

Esame labai dėkingos dizainerei Dianai Dailidienei, padėjusiai šiai knygelei išvysti pasaulį.

Dėkojame Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui, maloniai leidusiam panaudoti M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijas.

Taip pat širdingai ačiū visiems, prisidėjusiems prie šios knygos leidimo.

 

Autorės

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Žvaigždžių vaikų istorijos”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *